Site Loader

Ciężarki do ćwiczeń są jednym z podstawowych narzędzi, które umożliwiają budowanie wysportowanej, umięśnionej sylwetki. Na siłowni stanowią jedno z wielu dostępnych urządzeń, ale przy domowym treningu mogą służyć do wykonywania bardzo zróżnicowanych ćwiczeń. Co za tym idzie wykorzystując hantle ze strony www.marbo-sport.pl można wykonać trening angażujący niemal wszystkie grupy mięśniowe. Należ pamiętać, żeby wybrać odpowiednie ciężarki, które zapewnią bezpieczny i dostosowany do możliwości trenującego wysiłek fizyczny.

Popularne rodzaje hantli

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów hantli posiadających zróżnicowane właściwości. Najbardziej popularne są ciężarki żeliwne, które zazwyczaj pozwalają regulować obciążenie poprzez dokładanie krążków. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeżeli trenująca osoba zamierza systematycznie zwiększać obciążenie podczas ćwiczeń. Osoby szukające stosunkowo lekkich i tanich ciężarków powinny zastanowić się nad zakupem hantli winylowych, które opierają się na masie betonowej pokrytej winylem. W tym przypadku warto szczególnie przyjrzeć się ciężarkom z sześciokątnymi bokami, które zapobiegają toczeniu się hantli po nawierzchni. Sportowcy obawiający się, że hantle wyrządzą szkody w domu, mogą zdecydować się na zakup ciężarków neoprenowych lub gumowych. Produkty są pokryte kauczukiem lub gumą, co niweluje ryzyko silnego obijania się sprzętu o meble lub podłogę.

Odpowiednie obciążenie

Przy zakupie hantli należy wziąć pod uwagę wagę wybranego produktu. Szczególnie jest to istotne w przypadku ciężarków, które nie mają możliwości dostosowywania ilości kilogramów. Osoby poczatkujące powinny zawsze wybrać hantle o niewielkiej wadze i rozmiarze. Nie chodzi tutaj bynajmniej o możliwości trenującego, które zależą od masy ciała i wyrobionych mięśni. Lekkie ciężarki pozwalają skupić się na nauce techniki wykonywanych ćwiczeń, co jest bardzo ważne dla skuteczności treningu. Bardziej zaawansowane osoby mogą kupić cięższe hantle, jednak istotne jest, żeby nie przesadzać z ilością wyciskanych kilogramów, co grozi kontuzjami.

Ilość zakupionych ciężarków

Zazwyczaj osoby kupujące hantle wybierają przynajmniej jedną parę ciężarków o tej samej wadze. Takie rozwiązanie pozwala trenować partie mięśniowe po obu stronach ciała podczas jednej serii ćwiczeń. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić na zakupie, to może kupić tylko jeden ciężarek i wykonywać ćwiczenia naprzemiennie, chociaż jest to rzadziej praktykowany trening.

 

Post Author: Kamil